o nás aktuality fotogalerie naše úspěchy časopis Domováček GDPR kontakty a dokumenty sponzoři - partneři DD zájmově-společenská činnost dětí rodinné skupiny Moravskoslezský kraj
Dětský domov a Ckolní jídelna Opava je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje
20 let Moravskoslezského kraje

Dětský domov a Školní jídelna, Opava, Rybí trh 14, příspěvková organizace
Rybí trh 171/14, 746 01 Opava
Ředitel: Mgr. Milan Škrabal

Telefon: 553 777 520
E-mail: detsky-domov<zavinac>dd-opava.cz
E-mail: reditel<zavinac>dd-opava.cz

Č.ú.: 937821/0100 - KB Opava

GDPR - Odkaz v menu - Informace o zpracování osobních údajů

Úřední deska


Rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu příspěvkové organizace

Novelou zákona č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, je s účinností od 21. 2. 2017 příspěvkové organizaci stanovena povinnost sestavovat rozpočet a střednědobý výhled rozpočtu, které schvaluje její zřizovatel.

Rozpočet příspěvkové organizace je plán výnosů a nákladů na kalendářní rok a střednědobý výhled rozpočtu je plán nákladů a výnosů na další dva roky následující po roce, na který je sestavován plán na kalendářní rok.

Povinnost zveřejnit návrh rozpočtu/střednědobého výhledu rozpočtu a schválený rozpočet/střednědobý výhled rozpočtu je zajištěna zveřejněním na internetových stránkách zřizovatele.

Veškeré fotografie dětí a zaměstnanců
Dětského domova v Opavě jsou na tomto webu
umístěny s jejich písemným souhlasem.

Web provozuje ve spolupráci s Dětským
domovem v Opavě Ondřej Ludvík - www.modry.cz


Zájmově-společenská činnost dětí

Vánoční výstavka prací našich dětí od 2.12. do 21.12.2020

V uvedeném adventním období probíhala v sále našeho dětského domova vánoční výstavka, na jejíž tvorbě se podílely děti se svými tetami na všech rodinných skupinách.

Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí
Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí

Tuningové odpoledne na dvoře DD 2020

Strejda Mirek zajistil dětem v pátek 18.9.2020 přehlídku tuningových aut. Přijelo k nám na dvůr dětského domova 5 krásných aut, v nichž seděli lidé, pro které auta znamenají svět. Strejda nám představil své kamarády, kteří se věnují krásnému a zajímavému koníčku. Mohli jsme si téměř cokoliv vyzkoušet, např. sednout i do aut a stlačovat plyn. Dělalo to obrovský rámus. Kluci obdivovali zejména motory a příslušenství, holky zase jak auta vypadala zvenčí a jak ladil interiér s exteriérem. Všechno to do sebe zapadlo. Fotilo se, prohlíželo, mohli jsme si omakat brzdy kol, no prostě skvělé odpoledne. Když se pak začal valit zvuk z reproduktorů v kufru a dveří Hondy jednoho z vystavených vozidel, byla to třešnička na dortu, až se celé hřiště otřásalo.

Bylo to skvělé páteční odpoledne a ještě jednou moc děkujeme příjemným lidem, kteří nám přijeli se svými autíčky zpříjemnit zbytek dne a hlavně strejdovi Mirkovi, který tuningovou podívanou pro nás zorganizoval.

Kluci a holky

Tuningové odpoledne na dvoře DD 2020 Tuningové odpoledne na dvoře DD 2020 Tuningové odpoledne na dvoře DD 2020 Tuningové odpoledne na dvoře DD 2020

Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020

Celý týden se nesl v mírném napětí, co to bude, až to bude a hlavně, kdy to bude.

Den dětí se slaví 1.6., ale my - děti jsme si na pořádnou oslavu počkaly až do soboty 6.6.2020. A stálo to za to.

Už ráno jsme všichni dostali od strejdy z jídelny tak obrovský koláč, že jsme ho ani nedokázali sníst! Po obědě už jsme se nedočkavě s tetami přesunuli zdobit naši krásnou zahradu, na které se to všechno odehrávalo. Po ozdobení a nachystání se to rozjelo na plné obrátky. Přijel strejda Mirek nám zahrát a zazpívat na kytaru a pak hrál i společně s Míšou V., která byla fantastická, a to se na kytaru se teprve učí. Dále už probíhalo malování na obličej, o které se postarala naše zletilá Gabka, hraní společenských her, foukání z bublifuků a jiné bezvadné soutěže. Celý den nás pak provázel náš chlapec DJ Carlos, kterému to taky u mikrofonu docela šlo.

Dětský den jsme si my-děti moc užily, děkujeme za sladké potěšení a milé dárečky našim sponzorům a už se těšíme na příští rok.

Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020 Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020 Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020 Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020 Jak jsme oslavili Den dětí, aneb dětský den v našem dětském domově 2020

Majálesový den 2020 v DD

V květnu po májovém dešti a vlahém vzduchu si naše děti společně s vychovateli zpříjemnily všední odpoledne pestrým majálesovým programem v podobě netradičních her, luštěním indiánské šifry a soutěžemi v rozmanitých disciplínách. K tomu jim hrála skvělá hudba a nejpříjemnějším zážitkem a odměnou pro všechny přítomné byla připravená hromada sladkostí a drobných dárků od úžasných sponzorů, kteří na nás ve složité době, spojené s epidemií, mysleli…

Děkujeme vychovatelům a sponzorům za příjemně strávené odpoledne

Majálesový den 2020 v DD Majálesový den 2020 v DD Majálesový den 2020 v DD Majálesový den 2020 v DD Majálesový den 2020 v DD

Velikonoční výstavka 2020

V jarních dnech od 3.4. do 15.4. probíhala u nás v dětském domově tradiční velikonoční výstavka prací našich dětí a zaměstnanců.

I v nouzovém stavu z důvodu koronavirové epidemie si všechny děti společně s vychovateli v odpoledním programu na všech rodinných skupinách zpříjemňovaly dobrou náladu tvořivou činností a to vyráběním, malováním, pečením a zdobením velikonočních symbolů a vymýšlením různých zajímavostí jara, které bylo možné shlédnout v sále dětského domova.

Vedení domova děkuje všem dětem a pedagogům za milé a hřejivé připomenutí velikonočních svátků.

Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020 Velikonoční výstavka 2020

Štědrý den v DD

Štědrý den v DD Štědrý den v DD Štědrý den v DD Štědrý den v DD Štědrý den v DD

Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V.

Ve středu 18. prosince 2019 jsem se opět jako jeden z andělů, doprovázejícího Ježíška v podání pana ředitele, zúčastnila vánočních besídek na rodinných skupinách. S rozdáváním dárků jsme společně s panem ředitelem a druhým andělem tetou Danou Grunerovou začali na 5. RS a pokračovali jsme dále za ostatními dětmi a tetami a strejdy.

Po vstupu na každou rodinnou skupinu jsme byli mile překvapeni stylovými vánočními výzdobami ať už chodeb nebo zejména pak slavnostně nachystanými tabulemi k připravené večeři. Obdivovali jsme styl, nápaditost a v neposlední řadě šikovnost a um všech tvůrců. Hlavní program besídek se pak odehrával na obývacích pokojích u rozsvícených vánočních stromečků. Děti měly nachystané krátké programy, které nám předvedly, za to jsme je odměnili potleskem. Vyslechli jsme recitace, zpěv, krátké poučení o Vánocích, hru "na pusu" v podání Davida P. a na závěr úžasnou vánoční báseň na 1. RS, která byla poděkováním všem zaměstnancům dětského domova. Už se těším, až si jí všichni přečtou.

Jsem přesvědčená o tom, že celý středeční podvečer se nesl v celém domově ve slavnostním duchu. Děti se těšily na dárky, kterých se pod stromečky sešlo velké množství, v neposlední řadě pak na salát s řízkem. Nechybělo ani doma pečené cukroví, na jehož výrobě se děti podílely.

A na závěr děkujeme všem za krásný zážitek a hlavně pak za dárky, které si děti pro nás připravily.

Anděl Hanka

Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V. Vánoční besídky z pohledu ekonomky Hanky V.

Strom splněných přání 2019

Tak se nazývá projekt, který má každoročně za cíl udělat radost dětem z dětských domovů v České republice.

Vánoční akce Strom splněných přání opavského obchodního centra Breda & Weinsten již třetím rokem potěšil děti našeho dětského domova. Podstata Stromu spočívala v tom, aby si děti napsaly ve svém přání to, po čem opravdu toužily. Každý dárce si zároveň mohl vybrat, zda potěší děvče nebo chlapce konkrétním dárkem v dané finanční výši. V úterý 17.12.2019 pak samotné předání dárků dětem proběhlo v našem zařízení za přítomnosti zástupců vedení OC Breda. "Strom"děti opět nadmíru uspokojil, kdy všechna jejich přání adresována Ježíškovi vykouzlila úsměv jak malým, tak i velkým dětem.

Ředitel DD v Opavě a všechny děti srdečně děkují vedení OC Breda za uskutečněný projekt a lidem s dobrým srdcem děkujeme za radostné chvíle a nadšení dětí u vánočního stromečku.

Strom splněných přání 2019 Strom splněných přání 2019

Koncert metalové skupiny Bohemian Metal Rapsody 2019

Na pozvání Rádia Čas a jeho ředitele Romana Jeřábka jsme se ve středu večer 11.12.2019 zúčastnili koncertu, který se nesl ve vánočním duchu, kdy tentokrát šlo metalové Vánoce a to v kostele sv. Václava v Opavě, kde se konal koncert metalové skupiny Bohemian Metal Rhapsody. Již po prvních taktech metalové hudby bylo jasné, že praví fanoušci metalové muziky mají opravdu Vánoce.

Krásné prostory kostela a první jemné tóny koledy z úst významných českých umělců rockové a metalové scény vystřídaly opravdu odzbrojující a dech beroucí metalové balady a ohňové efekty. I naše děti tuto atmosféru nasávali plnými doušky. Vše podtrhával fakt, že u vstupu do kostela sv. Václava byl neplánovaně a intuitivně zřízen pořadateli košíček, kde se vybíraly peníze na oběti tragédie ve FN v Ostravě. Byli jsme společně s dětmi svědky lidské štědrosti a ochoty poskytnout pomoc potřebným.

Koncert jsme si s dětmi plnými doušky užili a ještě jednou moc děkujeme, že jsme mohli být i my součástí tak příjemného předvánočního večera.

Koncert metalové skupiny Bohemian Metal Rapsody 2019 Koncert metalové skupiny Bohemian Metal Rapsody 2019

Mikulášská trojice v našem DD

Ve čtvrteční podvečer 5. 12. 2019 zavítal Mikuláš se svými pomocníky andělem a čertem i do našeho dětského domova. Menší děti se tajemné návštěvy ze začátku trošku bály, protože čert měl velký pytel, do kterého by se vešlo každé malé dítě. Naštěstí Mikuláš řekl ke každému pár pěkných slov a i ty největší zlobivé děti bylo za co aspoň trošku pochválit. Anděl děti vzal pod svá křídla, a tak měl čert letos smůlu, bude si muset v pekle pod kotle přikládat sám, od nás si žádné pomocníky neodnesl. Mikuláš předčítal ze své knihy pochvaly i hříchy a spolu s andělem odměňoval děti na všech RS, a na oplátku se od dětí dočkal nějaké písničky nebo předvánoční básničky.

Nakonec se všichni s Mikulášem, andělem i s čertem rádi vyfotili.

Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD Mikulášská trojice v našem DD

Vánoční výstavka prací našich dětí

proběhla v našem dětském domově od 4.12. do 18.12. 2019. V tomto období se děti a pedagogičtí zaměstnanci prezentovali svými vlastními výrobky. Vánoční výstavku zhlédla řada hostů včetně velké řady sociálních pracovnic OSPOD, sponzorů a spřátelených příznivců našeho dětského domova.

Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí Vánoční výstavka prací našich dětí

Úspěch našich dětí ve výtvarné soutěži

Magistrát města Opavy odbor sociálních věcí pořádal v prosinci 2019 výtvarnou soutěž pro děti z dětských domovů opavského okresu.Na prvních třech místech se umístila naše děvčata z 2.RS Karolína, Michaela a Barbora.

Všem děvčatům moc blahopřejeme. Jste šikovné, máme velkou radost!

Úspěch našich dětí ve výtvarné soutěži Úspěch našich dětí ve výtvarné soutěži Úspěch našich dětí ve výtvarné soutěži

Tvůrčí dílny v Mořkově 2019

Pravidelnými hosty na akci "Tvořivé dílny" v Mořkově pod záštitou Dr. Černocha a Fondu handicapovaných a ohrožených dětí jsou právě naše děti.

I letos na podzim tomu nebylo jinak a akci s hallowennskou tématikou si naše děti náramně užily. Jako vždy nás přivítal velmi usměvavý pan Černoch, který nás usadil ke stolu. Poté již začal program se zpěvačkou Heidi Janků a Mijou. Děti přihlížely skvostnému výkonu obou zpěvaček a k tomu s údivem a chutí přikusovaly obložené chlebíčky, sladkosti, protože vše bylo v tento den dovoleno. S nadšením se také účastnily kola štěstí, kde každý mohl něco vyhrát. A opravdu. Niky, Verunka a Erik si vyhráli věcné ceny. Po výborném obědě, který byl v nedalekém hostinci u Gorala, který všichni zakončili nanukem, se konečně dostaly k práci také děti. Tvořily výrobky s podzimní tématikou, malovalo se na papír, dřevo ale i obličej. Tuto akci, ostatně jako pokaždé, si naše děti užily, byly spokojené a jejich úsměv na tváři je tomu důkazem.

Děkujeme panu Černochovi, že nás pozval na tak hezkou akci a taktéž panu řediteli a celému vedení, že jsme mohli strávit v Mořkově tak krásný, sobotní den.

Teta Terezka společně s dětmi 1. 2. 3. a 6. RS

Tvůrčí dílny v Mořkově 2019 Tvůrčí dílny v Mořkově 2019 Tvůrčí dílny v Mořkově 2019 Tvůrčí dílny v Mořkově 2019 Tvůrčí dílny v Mořkově 2019

Den otevřených dveří na Krajském úřadě v Ostravě 2019

Ve státní svátek 28. září u příležitosti Dne české státnosti jsme navštívili Krajský úřad MSK. Všechny zúčastněné milým slovem přivítal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a ředitel Tomáš Kotyza.

Měli jsme příležitost, prožít den státního svátku neformální návštěvou, kdy Den otevřených dveří nabídl tvořivé dílny, výstavu reportážních fotografií z revoluční doby před 30 lety, kvízy nebo hlavolamy. Naše děti se zapojily do nejrůznějších aktivit, otestovali jsme si historická vozidla, hasičskou i policejní techniku. Shlédli jsme také přehlídku módy od osmdesátých let až po současnost. Zaměstnanci úřadu provázeli všechny návštěvníky reprezentativními prostorami KÚ, kanceláří hejtmana. Také jsme si vyzkoušeli volně debatovat s krajskými zastupiteli na nejrůznější témata, která nás zajímala. Největším zážitkem pro naše děti bylo vystoupení loňské vítězky Superstar Terezy Maškové, která roztančila všechny kolem ní. Na závěr celého velmi vydařeného dne zahrála hudební skupina Banda del Caffe.

Moc děkujeme za pozvání MSK, pro naše děti to byl hluboký a smysluplný zážitek.

Den otevřených dveří na Krajském úřadě v Ostravě 2019 Den otevřených dveří na Krajském úřadě v Ostravě 2019 Den otevřených dveří na Krajském úřadě v Ostravě 2019

11. ročník - tradiční setkání dětí v Mořkově 2019

V sobotu 14.9.2019 ráno jsme vyjeli na plánovanou akci do Mořkova u Nového Jičína v rámci zapojení dětí do různorodých aktivit, zejména v oblasti výtvarného umění a tance. Jeli jsme menším autobusem, cesta do Nového Jičína trvala přibližně hodinu a děti se nemohly dočkat zábavného odpoledne, které pro ně připravil tým zkušených lektorů pod vedením pana PhDr. Mgr. Vítězslava Černocha, předsedy Fondu pro opuštěné a handicapované děti a mládež. Smyslem této akce bylo rozvíjet zábavnou formou tvůrčí aktivity u všech dětí. V poledne jsme dostali skvělý oběd a spoustu sladkostí. Během dopoledne nás přišel pobavit a roztancovat nás všechny úžasný Vladimír Hron. Odpoledne bylo připraveno vystoupení sokolníků, které mělo velký úspěch u dětí. Poté se děti mohly povozit na koních a svézt se historickým autobusem.

Celá akce měla příjemný a atraktivní nádech a všechny děti si to nesmírně užily. Každé dítě odjíždělo s dárky, dobrou náladou a s pocitem příjemně stráveného sobotního dne.

Teta Oli a děti

11. ročník - tradiční setkání dětí v Mořkově 2019 11. ročník - tradiční setkání dětí v Mořkově 2019

Návštěva na Hlásce 2019

Měli jsme jedinečnou příležitost zúčastnit se milé návštěvy na Hlásce v Opavě pod milým přivítáním 1. náměstkyně primátora paní Bc. Hany Brňákové a tajemníka opavského magistrátu pana JUDr. Tomáše Elise, který nás provedl výstavou Troppau, která je k vidění v půdním prostoru radniční věže Hlásky. Expozice představuje sbírku předmětů spjatých s opavskou historií. Bylo to nesmírně zajímavé, protože 18 let sbírá tajemník opavského magistrátu Tomáš Elis pro Opavu artefakty, které bezprostředně souvisejí s její minulostí. Obrazy, mapy, předměty denní potřeby i věci spjaté s provozem místních firem a živnostníků. Podařilo se tak nashromáždit sbírku o bezmála třech stech položkách. Poté jsme vystoupili až do samotné městské věže Hlásky, kde byl krásný výhled na celou naši krásnou Opavu z ptačí perspektivy. V závěru měly děti možnost diskutovat s paní náměstkyní o tématech, která je zajímala. Celá návštěva s prohlídkou Hlásky se nesla v přátelském a zároveň vzdělanostním duchu, kdy na konci děti obdržely od paní náměstkyně dárečky, které velmi potěšily.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne v srdečné a přátelské atmosféře.

Návštěva na Hlásce 2019

Poděkování Ing. Anně Vaverové

Děkujeme Ing. Anně Vaverové za vstřícný krok při podpoře našich dětí ve vzdělávání a dar v podobě krásně ilustrovaných knih, ve kterých se mohou děti zdokonalovat v anglickém jazyce.

Poděkování Ing. Anně Vaverové

Nejmilejší koncert

Federace Dětských domovů ČR pořádá každoročně přehlídku zájmové umělecké činnosti "Nejmilejší koncert".

Regionální kolo Nejmilejšího koncertu 2019 se tento rok konalo v Havířově. Děti v něm usilovaly o prestižní postup do finále prostřednictvím každoročně hodnotnějších vystoupení v oborech hudebním, tanečním, muzikálovém a literárně dramatickém. Ve prospěch zmíněné kvality hovoří také fakt, že mezi vystupujícími jsou také děti mimořádně nadané.

Naše Vaneska K., poslední vítězka regionálního kola v Melči v roce 2017, samozřejmě chybět nemohla…! Předvedla své nové taneční vystoupení "Poslední Mohykánka", které nacvičovala již od října tradičně společně se svou tetou Olinkou - bývalou baletkou, která Vanesku dlouhá léta odborně vede. A jak Vaneska letos dopadla…? Opět nám udělala velkou radost, když se ve velmi silné konkurenci umístila na krásném 2. místě a navíc dle rozhodnutí poroty s přímým postupem do celostátního kola Nejmilejšího koncertu, který se bude konat v Ustí nad Labem.

Slečno, Vanesko, moooooooc Ti všichni blahopřejeme a přejme spoustu krásných dalších umístění. Jsi úžasný BOREC!

A pan ředitel se před Tebou s úctou sklání…

Nejmilejší koncert Nejmilejší koncert Nejmilejší koncert

Návštěva ZOO pro děti z dětských domovů 2019

V sobotu 12. ledna 2019 se konala povánoční akce pořádaná Moravskoslezským krajem pod záštitou náměstka hejtmana kraje Mgr. Stanislava Folwarczného.

Pro děti z dětských domovů byl připraven velice bohatý program, který byl zahájen přednáškou ve výukové třídě, kde se děti měly možnost seznámit s nejrůznějšími tématy z oblasti zoologie a ochrany zvířat. Po zajímavé přednášce jsme navštívili několik pavilonů s profesionální komentovanou prohlídkou. Zajímavý pavilon "Noční Tanganika" byl pro děti poutavým překvapením, protože spatřily africké druhy zvířat s noční aktivitou. Další pavilon "Evoluce" poodhalil našim dětem život v západní Africe, který se stal domovem pro několik desítek zvířat. Celá expozice je doplněna informačními panely a cedulkami.Vrcholem celé této sobotní akce bylo krmení šimpanzů, které bylo pro děti velmi jedinečnou a nevídanou příležitostí. Poslední pavilon "Slonů", který jsme navštívili, nabízel pohled na slůně, které zrovna očekávalo svou denní dávku krmení. Po skončení dostaly děti na cestu svačinku s ovocem, dobrotami a sportovní tašku s volejbalovými míči. Dětem se celá akce moc líbila a odjížděly s pocitem krásně stráveného dne.

Bylo pozoruhodné a zvláštní spatřit zoologickou zahradu v zimním období a podívat se na ni z jiného úhlu pohledu.

Děkujeme…

Návštěva ZOO pro děti z dětských domovů 2019 Návštěva ZOO pro děti z dětských domovů 2019

Exkluzivní sponzorské setkání s režisérem a spisovatelem Patrikem Hartlem v Praze 2018

V sobotu 10. listopadu jsme se na pozvání spisovatele a režiséra Patrika Hartla zúčastnili v Divadle Dva v Praze besedy spojené s autogramiádou u příležitosti vydání jeho nového románu "Nejlepší víkend".

Zároveň Patrik povídal o své práci, knihách, divadelních komediích, zálibách, radostech, rodině, hercích a vůbec o životě. Humornou a vtipnou formou odpovídal na otázky publika a podepisoval knížky všem, kteří si to přáli.

Samotná beseda v překrásném divadle byla charitativní, kdy Patrik Hartl celý svůj honorář a výtěžek ze vstupného v částce 200.000 Kč věnoval dětem našeho dětského domova. Děti si budou moci zpříjemnit letošní Vánoce a v létě roku 2019 se mohou těšit na rekreaci u moře v Chorvatsku.

I my jsme chtěli malinko přispět ke krásné, smysluplné atmosféře, a proto jako malé poděkování Patrikovi Hartlovi vystoupila v divadle naše Vaneska, která svým tanečním vystoupením potěšila nejen Patrika, ale i publikum, kdy za předvedené taneční vystoupení sklidila obrovský aplaus!

Bylo to nesmírně krásné a pohádkové sobotní dopoledne, kdy při spontánním setkání jsme mohli poznat skvělého člověka, kterému není lhostejný osud toho druhého .

Patriku, nesmírně si Vás vážíme, přejeme Vám mnoho dalších, krásných románů a kolem sebe spoustu skvělých lidí, jako jste Vy sám!

Děti a zaměstnanci Dětského domova v Opavě na Rybím trhu


Exkluzivní sponzorské setkání s režisérem a spisovatelem Patrikem Hartlem v Praze 2018 Exkluzivní sponzorské setkání s režisérem a spisovatelem Patrikem Hartlem v Praze 2018 Exkluzivní sponzorské setkání s režisérem a spisovatelem Patrikem Hartlem v Praze 2018 Exkluzivní sponzorské setkání s režisérem a spisovatelem Patrikem Hartlem v Praze 2018